Français          Español          Português         中文       العربية          English


Nejčastější dotazy


Jak poznám, zda se toto stažení z trhu týká mých konektorů?

Krok 1 je identifikovat model konektoru. Toto stažení z trhu se týká konektorů OPW Model 241 TPS a Model 36S.  Podívejte se na fotografie výklopných konektorů na webových stránkách o stažení z trhu a na oznámeních.

Krok 2 spočívá v určení, zda byl konektor vyroben v časovém rozmezí, které jej předurčuje k tomu, aby tímto problémem trpěl. Podívejte se na datum výroby na konektoru. Konektory, jichž se toto stažení z trhu týká, mají data výroby (označeno “MFG”) v rozmezí od ledna 2013 do března 2017.  Místo, kde se datum výroby na konektoru nachází, zjistíte na fotografiích konektorů.


Jak funguje proces zpětného odběru z trhu a poskytnutí náhrady?

Účastníci musí prostřednictvím webového registračního formuláře nebo telefonicky v rozhovoru s pracovníkem zákaznického servisu uvést kontaktní informace a údaje o svých vadných konektorech.  Sem patří například datum výroby konektoru, adresa místa a výrobní číslo dávkovače.

OPW Vám pak namísto Vašich původních výklopných konektorů stažených z trhu přímo zašle nové alternativní konektory. OPW může náhradní výklopné konektory dodat teprve poté, co budou vadné konektory řádně zaregistrovány.


K čemu jsou tyto informace a registrace potřeba?

Komise pro bezpečnost spotřebního zboží (Consumer Product Safety Commission, CPSC) a další státní úřady na celém světě vyžadují shromažďování a ověřování některých údajů.  Takže informace, které zde poskytnete, projdou auditem správnosti a ověřením.


Jak dlouho budu muset na náhradní konektory čekat?

OPW udělá vše, co bude v jejích silách, aby náhradní konektory dodala co nejrychleji.

Pamatujte prosím, že OPW v očekávání objednávek náhradních dílů proaktivně zvýšila produkci. Prosíme, abyste při našem plnění objednávky měli strpení.


Získám identický výklopný konektor?

Náhradní výklopné konektory budou buď Model 45 nebo nový Model 241 nebo 36S. Jsou přímou náhražkou konektorů postižených tímto problémem.


Musím všechna benzínová čerpadla s těmito výklopnými konektory vyřadit z provozu?

Ne. Při odstranění výklopného konektoru máte vždy ještě možnost připojit  hubici k hadici přímo a nadále používat stejnou kombinaci hadice/ dávkovač, zatímco budete čekat, až dorazí náhradní díl. Benzínové čerpadlo bude i bez výklopného konektoru plně funkční.


Co mám udělat s demontovanými konektory?

Demontované konektory řádně označte a zlikvidujte podle návodu, který Vám byl dodán spolu s novými konektory. Než Vám OPW zašle náhradní konektory, musíte potvrdit, že jste demontované konektory zlikvidovali nebo že je zlikvidujete. Výklopné konektory postižené tímto problémem se nesmí nikam instalovat ani znovu použít.